Seni büyüleyecek yenileyici banyolar

Bir yaşam alanının görüntüsünü olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilecek kuvvetli tasarım unsurlarının başında renkler gelir. Bu nedenle de özellikle banyo için fayans, mobilya ve duvar rengi seçerken tercih edilmesi gereken en önemli kriter renktir. Günümüzde banyolar için üretilen fayans ve karo modelleri oldukça farklı renk kombinasyonlarına sahiptir. Ancak bilindiği üzere renk fazla olduğunda seçimde zorlaşır. Bu noktada banyo alanının boyutlarını, yaratmak istediğin enerji ile hissiyatı ve tabii ki estetik unsurları belirleyerek stilini en doğru renk kombinasyonlarına yönlendirebilirsin. Banyo alanlarında duşakabin, lavabo ve klozet dışında pek fazla bir eşya olmadığından büyüleyici bir banyo oluşturmak için en büyük kozun fayans, duvar ve banyo dolaplarının renklerini değiştirmendir.

Renk karışımlarından ilham alan banyolar

Son zamanlarda en çok tercih edilen popüler banyo duvarı renklerinin başında, ana renklerin keskin duruşları değil renk karışımlarından oluşan ara renk paletleri geliyor. Özellikle modern dekorasyonda kendine her geçen gün daha büyük bir yer edinen gri renk tonları, karizmatik duruşunu akıcı ve ferah şekilde verebilen duruşu ile banyo duvarı, fayansları ve mobilyalarında kendini gösteriyor. En büyük avantajı diğer renklerle kolaylıkla harmanlanabilir olması olan gri tonlarından demir ipek veya gri gece renk kombinasyonunu banyonun her alanında kullanabilir, küçük ışık hileleri ile çok daha geniş bir alan yaratabilirsin.

Banyolarda sıcak renklere geçiş

Sıklıkla siyah, beyaz ya da lacivert gibi renklerin öne çıktığı eski banyo dekorasyonları artık tarih oluyor. Yeni modern stilde soğuk renklerin yerini sıcak ve nötr renkleri bıraktığı şık görünümlü banyolarda bej cappucino , krem muskat veya toprak kum fırtınası gibi renkler çok daha seçkin bir hava yaratıyor. Bu renklerin zemin rengi olarak kullanıldığı banyolarda tek bir alanda pozitif ve hareketli enerji yayan desenlerde duvar kağıtları kullanırsan, oldukça büyüleyici bir banyoya ulaşabilirsin.

Klasik banyolara hayat veren renkler

Klasik bir banyon varsa bazı renk tonlarıyla muhteşem bir hale getirebilirsin. Özellikle siyah renginin klasik stilde yoğunlukta kullanıldığı banyoları gümüş veya sarı renklerle birleştirebilirsin. Klasik stilden yoğun olarak beslenen Country tarzı banyo dekorasyonunda, siyahın rengini ciddi duruşunu kıran ve kasvetli görünümünden uzaklaştıran sarı hanımeli parlak rengi harika bir renk uyumunda kullanabilirsin. Geniş banyo alanlarında klasik görünümün dışına çıkmak için turuncu rengin özgür görünümünden de faydalanabilirsin. Tek bir alanda veya sadece banyo mobilyalarında tercih edeceğin turuncu kotta rengi ile klasik ve donuk banyonu bir anda sıcak ve canlı bir havaya sokabilirsin. Benzer şekilde sıcak nötr renkleri de dilediğin alanda kullanabilir, alışılmış kalıpların dışına çıkarken canlı renklerle yaratıcı banyolar hazırlayabilirsin. Seçtiğin rengin en güzel tonlarını bulabileceğin Bi’Boya sayesinde istediğin rengi banyona taşıyabilir, sıra dışı ve göz alıcı bir banyo alanına kısa sürede ulaşabilirsin.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.