Odanı Home Office Yapmak İçin Kullanabileceğin 5 Fikir

Odanı Home Office Yapmak İçin Kullanabileceğin 5 Fikir
Homeofis çalışma düzeninin arttığı son zamanlarda pek çok kişi, evine hiç bakmadığı farklı bir gözle baktı. Eğer sen de home office olarak çalışmaya başladıysan evinde yepyeni bir çalışma alanı yaratmaya veya sahip olduğun çalışma alanını daha efektif kullanmak için düzenlemeler yapmaya ihtiyaç duyabilirsin. Evinin sıcaklığında çalışmanın keyfini doruklara çıkaracak öneriler arıyorsan doğru yerdesin!

Masanı pencereye yakın olacak şekilde konumlandır

Evde çalışmanın konforu hiçbir yerde yok! Ancak home ofis sisteminde verimliliğin etkilenmemesi için rahatlığın derecesini doğru bir şekilde ayarlamalısın. Yaptığın işin verimliliğini etkileyecek belki de en önemli unsur, çalışma masanın konumu. Masanda rahatça çalışmak için yeterli güneş ışığına ihtiyacın var. Görüşünü rahatlatmasının yanı sıra gün ışığı, masanda oturduğun uzun saatlerde sıkılmanın ve bunalmanın önüne geçecektir. Bu nedenle çalışma masanı mümkün olduğu kadar odanın penceresine yakın konumlandırmanda fayda var. Ancak oturacağın alanın pencereye paralel olmasındansa dik konumda olmasına dikkat et. Bu sayede dışarıdaki hareketin dikkatini dağıtmasını engelleyebilir, aydınlık olduğu kadar sakin bir home ofis ortamı yaratabilirsin.

Arka planını ihtiyacına göre düzenle

Home ofis çalışanların çoğu gün içinde görüntülü toplantı yapmak durumunda kalır. Bu nedenle oturduğun sandalyenin arkasında kalan alanı da home ofis düzenlemesi yaparken dikkate almalısın. Masanda oturduğun zaman arkanda kalan bölümün mümkünse duvar veya kitaplık olması, her daim profesyonel bir görüntüye sahip olmanı sağlayacak ve işini kolaylaştıracaktır.

Doğanın gücünden yararlan

Gününün büyük bir kısmını geçirdiğin ofisin artık evin olduğuna göre, evinde vaktinin neredeyse tamamını geçireceksin demektir. Home ofis, evde geçirilen sürenin uzaması nedeniyle zorlayıcı olabilir. Ancak doğada rastlayabileceğin renkli çiçekleri ve yeşil yapraklı bitkileri çalışma ortamına taşıyarak kendini daha huzurlu ve dingin hissedebilirsin. Masana yerleştireceğin küçük saksılarda kaktüs ve sukulentler ile dahi dekorasyonunda büyük farklılıklar yaratabilirsin. Öte yandan çalışma masan duvara yaslı ise home ofisinde duvar saksılarından ve bu saksılara yerleştireceğin renkli yapraklı çiçeklerden de yardım alabilirsin.

Eşya kalabalığının önüne yeni depolama alanları ile geçebilirsin

Home ofis demek, iş yerinde kullandığın eşyaların da evine gelmesi anlamına gelebilir. Eşya fazlalığının seni bunaltmaması için yeni depolama alanları yaratman gerekebilir. Örneğin daha önce kullanmadığın duvarlara raflar monte edebilir, ofis eşyalarını bu bölümlere yerleştirebilirsin. Ayrıca çalışma masanın altına yerleştireceğin kutulara ofis eşyalarını yerleştirerek hem daha sakin bir görüntü oluşturabilir hem de ihtiyaç halinde bu eşyalara hızlıca ulaşabilirsin.

Çalışma ortamına uygun yeni bir duvar rengine ne dersin?

Home ofis çalışmak, uzun süreler aynı odada olmak ve aynı duvarı görmek anlamına gelir! Bu nedenle duvar rengi de büyük bir önem kazanır. Home ofis olarak kullandığın odadaki duvar rengi, hem seni sıkmayacak hem de dikkatini dağıtmayacak nitelikte olmalı. Kişisel beğenine hitap eden, en verimli ve mutlu şekilde çalışmanı sağlayacak duvar rengi Bi’Boya’da seni bekliyor. Hemen Bi’Boya’yı ziyaret edebilir ve hayalindeki renge tek tık ile kavuşabilirsin.


0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.